International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Short Waves Festival – Dzień 6

NIEDZIELA NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 6 / 23.08

Sześć sierpniowych dni minęło w mgnieniu oka, ale przed nami jeszcze niedziela przepełniona festiwalowymi wydarzeniami. Rozpoczynamy spływem kajakowym Hotelu Europa. Po południu w Kinie Muza ostatnie projekcje z sekcji Fixing the Future i Fokus: Liban. W Sali Wielkiej w Zamku zobaczymy selekcję nagrodzonych filmów z tegorocznych konkursów festiwalowych. Dzień zwieńczy Klub Festiwalowy w barbarce ze spokojem. Dziękujemy, że byliście z nami na tej wyjątkowej, sierpniowej odsłonie Short Waves Festival!

Hotel Europa Extra: Life in Loops
12:00 / offline

Wydarzenie performatywne połączone z przemieszczaniem się wzdłuż Warty oraz koncertem berlińskiego duetu Distinct Memories. Miejska dj-ka, czasoprzestrzenne przepływy, ledwo dostrzegalne interwencje i wielkoformatowe obrazy przywołujące kinematograficzne doświadczenie. Start: barbarka ze spokojem.

Fixing the Future: Masz Wybór
13:30 / Kino Muza / online

Program filmowy eksploruje zjawiska takie jak kształtowanie się opinii publicznej, sprawczość jednostki czy wreszcie – trudne mechanizmy demokratycznego podejmowania decyzji w grupie. Czasem na poważnie – obserwując wzrost poparcia dla Zjednoczenia Narodowego we Francji, a czasem na wesoło – uczestnicząc w obradach rady miasta Tampere debatującej o linii tramwajowej przez 12 godzin. Jedno jest pewne: wybór ma znaczenie.

Focus Lebanon: The Neighbor is a Threat
15:30 / Kino Muza / online

Granice, uchodźcy i ingerencja sąsiednich krajów w bezpieczeństwo państwa. Ten zestaw służy jako geograficzne i kulturowe umiejscowienie Libanu oraz skupia się na koncepcie inności zarówno w przypadku cudzoziemców, jak i ludności lokalnej.

SWF AWARDED: KP, KPFE, DWC
17:30 / CK Zamek / online

Selekcja nagrodzonych filmów z Konkursu Polskiego, Konkursu Polskich Filmów Eksperymentalnych oraz Konkursu Dances with Camera

SWF AWARDED: IC, UV
19:30 / CK Zamek / online

Selekcja nagrodzonych filmów z Konkursu Międzynarodowego i Konkursu Urban View.

Europejskie Nagrody Filmowe II
20:00 / Kino Muza / online

Nagroda nazywana “europejskim Oscarem”, jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem na Starym Kontynencie. Co roku, w kategorii najlepszy europejski film krótkometrażowy, nominowane są filmy fabularne, animowane, dokumentalne i eksperymentalne podejmujące najróżniejsze tematy.

Final Party: Elvira + Prince Polo
20:30 / barbarka ze spokojem

Ostatni Klub Festiwalowy, a zarazem wydarzenie kończące Short Waves Festival 2020. Wpadnijcie do barbarki ze spokojem nad Wartą, towarzyszcie nam tego ostatniego dnia i bawcie się do dźwięków puszczanych przez Elvirę i Prince Polo.