International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Sierpniowe pokazy krótkiego kina w Poznaniu.

Jeśli stęskniliście się za pokazami krótkich metraży, mamy dla Was dobrą informację. 10 i 11 sierpnia 2018 zapraszamy na dwa pokazy filmów, które przygotowaliśmy na poznański przegląd filmów Nic Się Tu Nie Dzieje.

Nic Tu Się Nie Dzieje odbędzie się w Poznaniu już po raz trzeci. Przegląd filmów jest efektem współpracy trzech kin studyjnych – Kina Rialto, Kina Muzy i Kina Pałacowego. W programie nie zabraknie filmów krótkometrażowych. W piątkowy wieczór polecamy przygotowany przez nas pokaz filmów SHORTS VS. REALITY, na którym zobaczycie filmy z portfolio Short Waves Festival. Dzień później zapraszamy na FUTURE SHORTS SUMMER SEASON.

SHORTS VS. REALITY
Kino krótkometrażowe bywa nazywane królestwem wolności – bo można w nim więcej pozwolić sobie na więcej swobody, eksperymentu i twórczej ekspresji. Zestaw filmów SHORTS VS. REALITY to program składający się z 6 filmów, w których prawda miesza się z fikcją, sen z jawą, a fantazja może przybierać nieoczekiwane realistyczne formy. Poznajcie z nami buntowników, marzycieli i poszukiwacze przygód, którzy uciekają od zastanej rzeczywistości z niespotykaną energią.

W programie:

COPA-LOCA, reż. Christos Massalas, Grecja, 2017, 14’ Copa-Loca to opuszczony grecki kurort. Paulina żyje w sercu Copa-Loca. Wszyscy się o nią troszczą i ona troszczy się o wszystkich – w każdy możliwy sposób.

LAGI SENANG JAGA SEKANDANG LEMBU | IT’S EASIER TO RAISE CATTLE, reż. Amanda Nell Eu, Malezja, 2017, fabuła, 18’ W odległej malezyjskiej wiosce, dwie nastolatki zaprzyjaźniają się. Kiedy jedna odkrywa mroczne sekrety drugiej, ta obserwuje zmiany zachodzące w nowej przyjaciółce – i nic już nie będzie takie samo.

CONTACT, reż. Alessando Novelli, Hiszpania, 2017, 8’ Gdzieś pomiędzy rzeczywistością a fantazją, poprzez podróż wewnętrzną budzi się kobieca świadomość, która odzwierciedla otaczający ją świat.

SKUGGDJUR | SHADOW ANIMALS, reż. Jerry Carlsson, Szwecja 2017, 22’ Marall idzie z rodzicami na przyjęcie, ma się dobrze zachowywać. Dorośli wokół niej próbują się dopasować do sytuacji – nie każdemu to wychodzi. Nikt poza dziewczynką nie dostrzega cienia krążącego po domu.

GAMECHANGER, reż. Christian van Duuren, Holandia 2016, 10’ W drodze na misję wojskową, Max przypadkowo zaczyna bawić się z dziećmi sąsiadów. Fikcja i rzeczywistość splatają się ze sobą, gdy zabawa w wojnę zaczyna wymykać się spod kontroli.

GUTTEN ER SULTEN | THE HUNGER, reż. Kenneth Karlstad, Norwegia 2017, 20’ Szesnastoletni chłopak szuka towarzystwa lokalnych drobnych przestępców, aby udowodnić swój hart ducha. Pełna ekspresji gotycka opowieść o życiu na przedmieściach, dojrzewaniu i poszukiwaniach wrażeń w młodym wieku.

Z kolei 11.08 zapraszamy do Kino Rialto na pokaz Future Shorts Summer Season 2018 – specjalnej selekcji krótkich metraży przygotowanej we współpracy z londyńską organizacją Future Shorts.

Pełny program pokazu znajdziecie tutaj, polecamy także wydarzenie na Facebooku.

10.08., g. 21.30 | SHORTS VS. REALITY | Kino Muza – Scena na piętrze| Bilet: 15 zł – kup online.

11.08., g. 21:30 | FUTURE SHORTS SUMMER SEASON 2018 |Kino Rialto| Bilet: 15 zł – kup online.