fbpx

International short film festival from Poznań, Poland.

Nabór na wolontariat podczas 13. edycji Short Waves Festival!

Zostań wolontariuszką/wolontariuszem i twórz z nami wspaniałą festiwalową atmosferę!

Dołącz do składu:

opiekunów gości – osobistych pomocników i przewodników składów jurorskich, reżyserek/ów i gości branżowych, którzy przybywają do nas zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Od odbioru z lotniska/dworca kolejowego do końca pobytu pokierujesz ich krokami w stronę wydarzeń festiwalowych, opowiesz o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiejesz wszelkie wątpliwości i wspólnie obejrzysz mnóstwo filmów.

biura festiwalowego – centrum dowodzenia, w którym wszyscy goście, dziennikarze, branża i widzowie rozpoczynają swoją festiwalową przygodę. Przez cały dzień będą przybywać po pakiety festiwalowe, informacje o programie lub po kawę czy przekąskę przed pokazem. Wolontariusze biura festiwalowego będą dbać o przestrzeń, odpowiadać na pytania, odpisywać na maile, pomagać w kwestiach biurowych i podejmować nagłe zadania specjalne.

biura prasowego, w którym wraz ze specjalistką od promocji i komunikacji będziesz w kontakcie z przedstawicielami z prasy, radia i telewizji oraz stworzysz treści i relacje udostępniane na Facebooku i Instagramie, dbając o przepływ festiwalowej atmosfery do odbiorców online. Do udanej współpracy z biurem prasowym przyda się kontaktowość, “lekkie pióro” i dobry aparat w telefonie.

działu obsługi widza – nieodłącznej części wszystkich wydarzeń festiwalowych, która pozna program festiwalu na wylot a podczas pilnowania porządku obejrzy wiele krótkich metraży. Zanim jednak rozpocznie się seans skoordynuje wchodzącą na salę widownię, dopilnuje by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca, a i filmowcom nie zabrakło mikrofonu podczas Q&A’ów.

działu produkcji odpowiedzialnego za Random Garden Cinema, Kino Formę, klub festiwalowy i galę wręczenia nagród. Działania za kulisami obejmą pomoc przy transporcie zaopatrzenia, organizacji przestrzeni, pilnowaniu przebiegu wydarzenia oraz przy demontażu. Jeśli jesteś otwarty na przeróżne zadania produkcyjne i gotowy na wyzwania to Twój dział.

fotografów i utrwalaj tegoroczną festiwalową atmosferę, która trafi do odbiorców Instagrama i Facebooka. Szukamy osób nie tylko sprawnie posługujących się aparatem cyfrowym, ale również z pozytywnym nastawieniem, które sprawi, że nasi wolontariusze, zespół i widownia będą pięknie prezentować się na festiwalowych zdjęciach.

Jeśli:

  • nie możesz doczekać się doskonałej selekcji filmów krótkometrażowych,
  • chcesz zaangażować się w organizację i poznać Short Waves Festival “od kuchni”,
  • jesteś dyspozycyjny minimum trzy pełne dni od 14. do 20. czerwca, (a także od początku czerwca do pomocy w mniejszych zadaniach przed-festiwalowych)
  • potrafisz komunikować się w języku angielskim,
  • jesteś odpowiedzialny i otwarty na nowe wyzwania

to właśnie Ciebie szukamy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez wolontariusza. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. Ze względu na zmienną sytuację pandemiczną zakres obowiązków może ulec zmianie. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

PRAKTYKI I ZAŚWIADCZENIA

Osoby chętne do odbycia praktyk w ramach festiwalu zachęcamy do zgłoszeń w trzech pierwszych działach. Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Informujemy, że zeszyty praktyk nie zostaną podpisane, jeżeli wolontariusz/ka nie dopełni swoich obowiązków podczas trwania festiwalu.

ZGŁOSZENIE

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie formularza rekrutacyjnego do 26. kwietnia 2021 r.

Osoby niepełnoletnie prosimy również o przesłanie zgody rodzica na adres: wolontariat@shortwaves.pl

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym.

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 7. maja 2021 r.