International short film festival from Poznań, Poland.

Simply enter your keyword and we will help you find what you need.

What are you looking for?

Short Waves Festival 2021

Nabór na wolontariat podczas 13. edycji Short Waves Festival!

Zostań wolontariuszką/wolontariuszem i twórz z nami wspaniałą festiwalową atmosferę!

Dołącz do składu:

opiekunów gości – osobistych pomocników i przewodników składów jurorskich, reżyserek/ów i gości branżowych, którzy przybywają do nas zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Od odbioru z lotniska/dworca kolejowego do końca pobytu pokierujesz ich krokami w stronę wydarzeń festiwalowych, opowiesz o ciekawych miejscach w Poznaniu, rozwiejesz wszelkie wątpliwości i wspólnie obejrzysz mnóstwo filmów.

biura festiwalowego – centrum dowodzenia, w którym wszyscy goście, dziennikarze, branża i widzowie rozpoczynają swoją festiwalową przygodę. Przez cały dzień będą przybywać po pakiety festiwalowe, informacje o programie lub po kawę czy przekąskę przed pokazem. Wolontariusze biura festiwalowego będą dbać o przestrzeń, odpowiadać na pytania, odpisywać na maile, pomagać w kwestiach biurowych i podejmować nagłe zadania specjalne.

biura prasowego, w którym wraz ze specjalistką od promocji i komunikacji będziesz w kontakcie z przedstawicielami z prasy, radia i telewizji oraz stworzysz treści i relacje udostępniane na Facebooku i Instagramie, dbając o przepływ festiwalowej atmosfery do odbiorców online. Do udanej współpracy z biurem prasowym przyda się kontaktowość, “lekkie pióro” i dobry aparat w telefonie.

działu obsługi widza – nieodłącznej części wszystkich wydarzeń festiwalowych, która pozna program festiwalu na wylot a podczas pilnowania porządku obejrzy wiele krótkich metraży. Zanim jednak rozpocznie się seans skoordynuje wchodzącą na salę widownię, dopilnuje by zaproszeni goście trafili na swoje miejsca, a i filmowcom nie zabrakło mikrofonu podczas Q&A’ów.

działu produkcji odpowiedzialnego za Random Garden Cinema, Kino Formę, klub festiwalowy i galę wręczenia nagród. Działania za kulisami obejmą pomoc przy transporcie zaopatrzenia, organizacji przestrzeni, pilnowaniu przebiegu wydarzenia oraz przy demontażu. Jeśli jesteś otwarty na przeróżne zadania produkcyjne i gotowy na wyzwania to Twój dział.

fotografów i utrwalaj tegoroczną festiwalową atmosferę, która trafi do odbiorców Instagrama i Facebooka. Szukamy osób nie tylko sprawnie posługujących się aparatem cyfrowym, ale również z pozytywnym nastawieniem, które sprawi, że nasi wolontariusze, zespół i widownia będą pięknie prezentować się na festiwalowych zdjęciach.

Jeśli:

  • nie możesz doczekać się doskonałej selekcji filmów krótkometrażowych,
  • chcesz zaangażować się w organizację i poznać Short Waves Festival “od kuchni”,
  • jesteś dyspozycyjny minimum trzy pełne dni od 14. do 20. czerwca, (a także od początku czerwca do pomocy w mniejszych zadaniach przed-festiwalowych)
  • potrafisz komunikować się w języku angielskim,
  • jesteś odpowiedzialny i otwarty na nowe wyzwania

to właśnie Ciebie szukamy!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Praca wolontariuszy odbywa się zgodnie z harmonogramem ustalonym na podstawie dyspozycyjności przedstawionej przez wolontariusza. Szczegółowe zasady pracy w poszczególnych sekcjach zostaną omówione podczas spotkania organizacyjnego, które odbędzie się przed rozpoczęciem festiwalu w terminie wyznaczonym przez organizatora. Ze względu na zmienną sytuację pandemiczną zakres obowiązków może ulec zmianie. Organizator nie pokrywa kosztów transportu i zakwaterowania wolontariuszy w trakcie festiwalu.

PRAKTYKI I ZAŚWIADCZENIA

Osoby chętne do odbycia praktyk w ramach festiwalu zachęcamy do zgłoszeń w trzech pierwszych działach. Po zakończeniu festiwalu każdy wolontariusz ma możliwość odbioru zaświadczenia o odbytym wolontariacie. Informujemy, że zeszyty praktyk nie zostaną podpisane, jeżeli wolontariusz/ka nie dopełni swoich obowiązków podczas trwania festiwalu.

ZGŁOSZENIE

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie w formie formularza rekrutacyjnego do 26. kwietnia 2021 r.

Osoby niepełnoletnie prosimy również o przesłanie zgody rodzica na adres: wolontariat@shortwaves.pl

Nabór i rozmowy rekrutacyjne odbywają się w trybie ciągłym.

Wyniki rekrutacji zostaną rozesłane drogą mailową do 7. maja 2021 r.