Short Waves on Tour – ruszamy w drogę!

Short Waves on Tour 2018 to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych, do którego przystąpi pięć krajowych produkcji – w zestawie znajdują się filmy fabularne, animowane i dokumentalne, prezentowane podczas Short Waves Festival 2018 w Poznaniu. Ogólnopolska trasa wystartowała 20 kwietnia. 

Program konkursowy:

Wolta, reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała / Polska 2016 / dokument / 14 min.
Czarnoksiężnik z krainy U.S.,reż. Balbina Bruszewska / Polska 2017 / animacja / 23 min.
Nic nowego pod słońcem, reż. Damian Kocur / Polska 2017 / fabuła / 25 min.
Heimat, reż. Emi Buchwald / Polska 2017 / fabuła / 24 min.
Fusy, reż. Kordian Kądziela / Polska 2017 / fabuła / 28 min.

Autorzy filmów konkursowych opowiadają intrygujące historie wyrazistych bohaterów, którzy pewnie stąpają po ziemi do czasu, gdy los niespodziewanie zmusza ich do przewartościowania swoich światopoglądów. To historie ludzi, których czeka pewna inicjacja bądź życiowa zmiana, związana m. in. z wchodzeniem w dorosłość (“Wolta”), konfrontacją miłosnych wyobrażeń z surową rzeczywistością (“Nic nowego pod słońcem”), czy też nieporadną próbą wkraczania w złoty wiek (“Fusy”). Program ukazuje wszystkie odcienie życia oraz pełną paletę emocji – smutek spowodowany niepowodzeniami przeplata się z radością z drobnych sukcesów, jednak zawsze wygrywa ciekawość życia, która dodaje odwagi do podejmowania kolejnych wyzwań.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 10 tys. zł. Zwycięzcę poznamy 16 czerwca 2018 r. w Poznaniu podczas specjalnego wydarzenia finałowego Short Waves on Tour z udziałem autorów filmów.

Więcej informacji oraz aktualną listę pokazów znajdziecie tutaj.

Organizator: Fundacja Ad Arte, Short Waves Festival
Finansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej, Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych, Filmoteka Narodowa

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.