Klub Krótkiego Kina: dziwne filmy o miłości

Luty to miesiąc, który coraz bardziej kojarzy się nam się ze świętem zakochanych. Z tej okazji kolejne spotkanie Klubu Krótkiego Kina poświęcimy miłości, ale w nieco nietypowej odsłonie. Gorąco zapraszamy na dziwne filmy o miłości! W programie: szalona animacja o rozstaniu, odwrócone role płciowe w liceum, uczucie dojrzewające w szklarni oraz nieoczywiste obiekty westchnień, takie jak np. toster. Przybywajcie tłumnie świętować z nami miłość do krótkiego kina – bo to naprawdę potrafi być dziwne. Wprowadzenie: Emilia Mazik

Program:

Take me please, reż. Olivér Hegyi, Węgry 2017, animacja, 14’
Animowane kulisy bolesnego rozstania. Czy to aby na pewno czas na wyruszenie w nową drogę życia?
   

Girls and boys, reż. Ninja Thyberg, Szwecja 2015, fabuła, 30’
16-letni Nour jest napaloną nastolatką, której największym pragnieniem jest stracenie dziewictwa. Nie potrafi rozmawiać z chłopakami, więc jak ma sprawić, by ktoś chciał się przed nią rozebrać? Girls and Boys to młodzieżowa komedia osadzona w świecie, w którym odwrócone są role płci kulturowej.
   

Botanica, reż. Noël Loozen, Holandia 2017, fabuła, 13’
Pracownik centrum ogrodniczego zmaga się z niepłodnością, jednak czasem dla miłości warto przełknąć dumę.
   

Hard on, reż. Joanna Rytel, Szwecja 2019, fabuła / eksperyment, 20’
W surrealistycznym mieszkaniu dawno minęła pora kolacji. Jeśli córeczka obieca mamie, że będzie się sama bawić, dostanie psa. Wtedy mamę wreszcie może odwiedzić gość. Ale dlaczego ona wszystko filmuje?
   

Moby, reż. Sebastian Henn, Szwajcaria 2016, fabuła 7’
Samotność potrafi być nie do zniesienia. Co robisz, gdy opuszcza cię ostatni przyjaciel? Trzeba wypełnić pustkę, jaka po nim zostanie.

Łączny czas: 71’

 
KLUB KRÓTKIEGO KINA
Poniedziałki w Kinie Pałacowym należą do krótkiego metrażu! W ramach cyklu zobaczymy najlepsze krótkie filmy ze świata w całym bogactwie ich różnorodności. Na ekranie zagoszczą fabuły, animacje, dokumenty oraz filmy eksperymentalne zrealizowane zarówno przez obiecujących debiutantów, jak i uznane postaci ze świata filmu. Całoroczny program obejmie pokazy produkcji nagradzanych na festiwalach, pokazy tematyczne, spotkania z twórcami i wiele, wiele innych.

Klub Krótkiego Kina: Dziwne filmy o miłości
Poniedziałek, 10 Lutego 2020
19:00 — 20:30
Kino Pałacowe

Partner cyklu: Fundacja Ad Arte
Bilety: 12 zł – do nabycia w kasie kina lub na portalu bilety24.pl

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.