Short Waves Festival – Dzień 3

[vc_row][vc_column][vc_column_text]CZWARTEK NA SHORT WAVES FESTIVAL / DZIEŃ 3 / 20.08

Kolejny panel branżowy, ponowne spotkanie z wirtualną rzeczywistością w kinie Muza – na które przybyliście wczoraj tak licznie, shorty z Glasgow Short Film Festival, pokazy konkursowe, Warsaw Film School Preview i ostatnia już odsłona Random Garden Cinema. A wieczorem – bawimy się w HOUSE Szkolna i oglądamy zestaw Comedy Shorts na KontenerART. Przed Wami moc wrażeń w trzecim dniu festiwalu.

Industry Talk: Festival Cooperation in a Time of Crisis
14:30 / online

Przez ostatnie pół roku wszyscy byliśmy zmuszeni do przewartościowania naszego życia i zmienienia znanych nam nawyków. Łącząc to z nieustannie zmieniającym się globalnym tłem, na które składają się zdrowie, kryzys klimatyczny i wrzenia polityczne, jak mamy zmierzać do przodu w sposób bardziej zrównoważony i kooperatywny? Jak festiwale różnych wielkości, o zróżnicowanych zasobach i kontekstach socjopolitycznych mogą podejmować razem wyzwania, biorąc pod uwagę wzajemne, indywidualne konteksty i tożsamości? Jak wyglądają dotychczas funkcjonujące modele stworzone dla festiwali czy innych sieci, z których możemy brać przykład? Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Glasgow Short Film Festival oraz ze wsparciem British Council.

VR 360°: Film Tańca / Dance Film
15:00 / Kino Muza

Cały teatr powinien być sceną! W stulecie ruchu Bauhaus Teatr Das Totale Tanz Theater sprawia, iż marzenie o „teatrze totalnym” staje się rzeczywistością, a połączenie ciała i przestrzeni przenosi eksperymenty sceniczne Waltera Gropiusa i Oskara Schlemmera w erę cyfrową z wykorzystaniem technologii VR. Zadane przez Bauhaus pytanie o relację pomiędzy człowiekiem a maszyną powraca w formie trójwymiarowego doświadczenia audiowizualnego: krótkiego filmu tańca z choreografią Richarda Siegala i muzyką zespołu Einstürzende Neubauten.

 

Spotlight: Glasgow Short Film Festival
15:30 / Kino Muza / online

Glasgow Short Film Festival prezentuje nam program pełen brytyjskiego talentu. Dokument, animacja i film eksperymentalny- każdy tu znajdzie coś dla siebie. W skład programu wchodzą laureaci nagrody BAFTA oraz Royal Television Society i Palm Springs International ShortFest.

 

Warsaw Film School Preview
17:00 / Kino Muza
Wstęp na zaproszenia

Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza na pokaz dwóch najnowszych filmów wyprodukowanych przez szkołę. Jest to idealna okazja dla przedstawicieli branży filmowej do zapoznania się przedpremierowymi tytułami. Po projekcji odbędzie się także spotkanie networkingowe przy winie w Concordia Taste.

 

Fixing the Future: Przyszłe Światy
17:30 / Kino Muza / online

Najbardziej futurystyczny program, w którym zobaczymy, jak twórcy filmów z całego świata obrazują przyszłość i związane z nią lęki. Czy nadciąga wielka powódź? A może z utęsknieniem będziemy poszukiwać miejsc, w których nie ma zasięgu? Fascynująca wizualnie opowieść o przyszłych światach zakończona filozoficznym traktatem o nowych formach ideologii zapośredniczonej przez technologię.

 

Konkurs Polski II
18:30 / CK Zamek / online

Polskie kino krótkometrażowe ma szczególne miejsce na naszym festiwalu. 6 wyłonionych produkcji to popis kina gatunkowego, które w polskim krótkim kinie niezmiennie utrzymuje silną pozycję. Odchodzimy od szukania wspólnej osi dla wszystkich filmów, pokazując najbardziej interesujące i najświeższe produkcje z kraju.

 

Fokus Liban: The Surreal Reality
20:00 / Kino Muza / online

Zestaw prezentuje absurdy codziennego życia w Libanie. Ujawnia kruchość i słabość dominującego porządku społecznego i politycznego.

Industry Drink with Warsaw Film School
20:30 / Concordia Taste
wstęp na zaproszenia

Poza bogatym programem filmowym, zapraszamy także do wzięcia udziału w wydarzeniach edukacyjnych i branżowych. Festiwal stwarza możliwość realnego spotkania z około stu profesjonalistami z branży filmowej. W roku 2020 spodziewamy się gości z kilkunastu wiodących festiwali filmowych w Europie, jak również profesjonalistów z krajów takich jak Liban czy Kanada. Program branżowy obejmuje między innymi codzienne spotkania przy winie z cyklu MEET UP zorganizowane z partnerami festiwalu.

Random Garden Cinema II
20:30 / lokalizacja: *TBA

Jako iż w sezonie letnim (i w czasach zarazy) wolimy spędzać czas na świeżym powietrzu, nasze ulubione pokazy Random Home Cinema postanowiliśmy zrealizować plenerowo – w pięknych okolicznościach przyrody. Random Garden Cinema, czyli sekretne kino ogródkowe zaskoczy Was zarówno repertuarem przygotowanym przez programerów europejskich festiwali filmowych, jak i niezwykłymi lokalizacjami. Projekcji jak zawsze będzie towarzyszyć aura tajemnicy- adres wydarzenia zostanie przekazany posiadaczom biletów w dniu wydarzenia.

International Competition I: New Life
21:00 / CK Zamek / online

Program New Life odkrywa przed nami nowe światy i próby adaptacji do nich. 5 produkcji i 5 różnych fabuł. Nowe życie jako synonim transformacji. Początek czegoś nowego, ale i koniec poprzedniego etapu. Bohaterowie filmowi lawirują między dziwacznymi światami, w których dochodzi do genetycznych modyfikacji, niekomfortowych rozmów, a historia odkrywa mroczne tajemnice. Czy nowy dzień przyniesie odpowiedzi na trapiące ich pytania?

Klub Festiwalowy: mnky
21:00 / HOUSE Szkolna

mnky – młody DJ związany z festiwalem FriendsForFriends oraz BUK corner na Garbiczu. Świetnie odczytuje energię na parkiecie, a jego sety to znakomita taneczna mieszanka.

Comedy Shorts
22:00 / KontenerART / online

Czy krótka forma jest w stanie pomieścić historie, które rozbawią? Czy zdążymy w ciągu 10 minut zaśmiać się z naszych bohaterów i ich przygód? Jak najbardziej tak! Krótka forma potrafi zbliżyć się do postaci, przyjrzeć się jej pod lupą i obnażyć jej najdziwniejsze sekrety. Szalona miłość do kotów, zakręcona (sic!) libacja, szpital dla obłożnie skacowanych czy powszechna wiara, że gnomy istnieją, a jednym z nich jesteś właśnie ty, to tylko ułamek ironicznych, zabawnych i pokręconych historii, które dadzą Wam dobry powód do śmiechu![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.