4 europejskie festiwale i 1 platforma filmowa!

THIS IS SHORT powraca – druga edycja platformy  wyłącznie filmów krótkometrażowych rusza 1 kwietnia

Short Waves Festival po raz kolejny łączy siły z trzema innymi europejskimi festiwalami, by zaprezentować drugą edycję platformy internetowej mającej w swojej ofercie wyłącznie kino krótkometrażowe! Druga edycja THIS IS SHORT wystartuje już 1 kwietnia. Jeden karnet to trzy miesiące filmów bez ograniczeń i dostęp do programów poszczególnych festiwali – w sprzedaży od 21 marca za pośrednictwem strony www.thisishort.com.

Jeden dostęp – cztery festiwale

THIS IS SHORT to europejska platforma filmowa powstała z inicjatywy European Short Film Network (ESFN) – europejskiej sieci festiwali filmów krótkometrażowych istniejącej od 2018 roku, która zrzesza poznański Short Waves Festival, a także Go Short z Holandii, International Short Film Festival Oberhausen z Niemiec i Vienna Shorts z Austrii. Po sukcesie pierwszej edycji w 2021 roku, platforma powraca w odświeżonej formule na drugi sezon i będzie aktywna od 1 kwietnia do 30 czerwca. W ofercie THIS IS SHORT ponownie znajdą się krótkie metraże z całego świata, a także zestawy filmów zaprogramowane przez festiwale, dostępne wyłącznie dla posiadaczy karnetów – m.in. konkurs online New Point Of View, seria tematyczna Four Perspectives – cztery perspektywy i interpretacje aktualnych tematów ze świata czy nowa sekcja – Festival Favourites.

Podobnie jak w zeszłym roku, platforma gwarantuje także równoczesny dostęp do programów online wszystkich czterech festiwali-założycieli w czasie ich trwania. Widzowie będą mogli odbyć wirtualną podróż w cztery różne miejsca: holenderski Go Short rozpocznie się równolegle ze startem platformy już 1 kwietnia, miesiąc później 30 kwietnia niemiecki International Short Film Festival Oberhausen rozpocznie swoją 68. edycję, Vienna Shorts przywita widzów prosto ze stolicy Austrii od 25 maja, a rodzimy Short Waves Festival otworzy swoją 14. edycję 14 czerwca częścią stacjonarną w Poznaniu i online. Większość filmów dostępnych na platformie – czy to z oryginalnej oferty, czy w ramach czterech festiwali – będzie dostępna bez geoblokady!

Małe zmiany – wielka wizja

Pomysł na portal streamingowy prezentujący wyłącznie filmy krótkometrażowe powstał na samym początku pandemii. Inspiracją do działania była wizja zacieśnienia więzów w ramach filmowej wspólnoty europejskiej, by poprzez wykreowanie wspólnej przestrzeni online wspierać festiwale w obliczu zamkniętych kin czy obostrzeń związanych z pandemią, które uniemożliwiły wielu imprezom filmowym kontynuowanie działalności stacjonarnie. 

Zakup karnetów gwarantujących 3-miesięczny dostęp do THIS IS SHORT i programów online czterech festiwali filmowych będzie możliwy od 21 marca za pośrednictwem strony www.thisishort.com, w cenie 20€ (20 € ≈ 95 PLN) dla widzów i 25 € (25 € ≈ 118 PLN) dla profesjonalistów z branży filmowej.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.