Nabór filmów konkursowych na SWF 2022 zakończony! 2023 zgłoszenia z 87 krajów!

Zakończyliśmy nabór do konkursów 14. edycji Short Waves Festival! W tym roku nadesłano łącznie ponad 2000 filmów krótkometrażowych z 87 krajów – to ponad 400 zgłoszeń więcej niż w 2021 – dziękujemy! Nasi selekcjonerzy dzielnie oglądają każde z nich, by wyłonić twórczynie i twórców, których shorty zostaną zaprezentowane podczas festiwalu w czerwcu i powalczą o łączną pulę nagród 47 000 PLN w 5 konkursach SWF: Konkurs Międzynarodowy, Konkurs Polski, Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych, Konkurs Urban View i Konkurs Dances with Camera! O zwycięzcach zdecyduje nie tylko profesjonalne Jury złożone z członków branży filmowej i artystycznej, ale także publiczność, głosując na swoich faworytów i przyznając Nagrody Publiczności. 

Dokument o transparentności: proces selekcyjny

„Fundamentem naszej niemal rocznej pracy jest stworzenie wartościowego programu konkursowego, w którym nie zabraknie przestrzeni na kreatywne i nowe spojrzenia filmowe, eksperymentowanie w zakresie języka filmowego, a także na poruszanie tematów ważnych, jak i marginalizowanych. Wierzymy, że budując wzajemne zaufanie w społeczności festiwalowo-filmowej jesteśmy w stanie polepszyć nie tylko funkcjonowanie naszego Festiwalu, ale również stać się współtwórcami wyznaczania dobrych praktyk i transparentności komunikacyjnej, która jest niezwykle istotna przy tworzeniu wydarzeń filmowych.

Przygotowanie dokumentu ukazującego proces pracy selekcyjnej wychodzi więc z naturalnej potrzeby dzielenia się tym, co dla nas jest niezwykle istotne, ale też dobrze znane, a które mogą stać się pomocne dla wszystkich zaangażowanych w branżę filmową i festiwalową.”

Więcej o naszej pracy selekcyjnej znajdziesz tutaj.

 

14. Short Waves Festival odbędzie się w dniach 14-19 czerwca w Poznaniu i ONLINE!

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.