R/R Café: Breaking New Ground in Film Curating

R/R Café to nowa inicjatywa Fundacji Ad Arte, towarzysząca Short Waves Festival, będąca zarówno laboratorium R&D, konceptualną kawiarnią oraz bezpieczną przestrzenią dialogu. Nazwa R/R Café bezpośrednio odwołuje się do hasła Rethink/Rebuild, rozumianego jako proces, metoda i zadanie. Pytanie o sposoby uwspólniania przyszłości z poszanowaniem różnorodnych wrażliwości i form współbycia. Otwartość na zmiany i odwaga do ich współtworzenia. R/R to także nawiązanie do rest and recuperation – “regeneracji przez wytchnienie”, podejścia podkreślającego, że do pozytywnych, budujących zmian dochodzi się przede wszystkim dbając o własny dobrostan, wspólny rozwój i zdrowe relacje wewnątrz społeczności.

Pierwszą odsłoną R/R Café będzie wydarzenie Breaking New Ground in Film Curating dwudniowe warsztaty, których kulminacją będzie otwarty dla publiczności panel dyskusyjny. Poprowadzi je Suzy Gillett – brytyjska kuratorka, producentka festiwali, scenarzystka, reżyserka i konsultantka filmowa z ponad 30-letnim doświadczeniem. 

 

Osoby zaproszone do udziału w warsztatach będą reprezentowały różnorodne obszary kultury filmowej, tak od strony audience, jak i talent development. Bazując na aktywnej, wzajemnej edukacji przez wymianę opinii i doświadczeń, przyjrzą się zagadnieniom związanym z programowaniem wydarzeń i organizowaniem festiwali filmowych oraz opracują praktyki i strategie prowadzące do kształtowania zrównoważonych, etycznych modeli działań w przyszłości. Wspólnie zastanowią się:

 

  • Jak umiejętnie negocjować pomiędzy twórcami i odbiorcami? Jak projektować doświadczenie takiej wymiany, także jak wykorzystać energię z niej płynącą?

  • Jak zmieniać podejście do programowania wydarzeń i festiwali w obliczu malejących budżetów kulturalnych i narastającego prekariatu wśród osób odpowiedzialnych za animowanie kultury?

  • Jakie obszary programowania były dotychczas ignorowane lub przeoczane, jakie wnioski można z nich wyciągnąć i co zmienić w nowym podejściu?

  • Jak budować długotrwałe relacje partnerskie i jak rozsądnie wykorzystywać związane z nimi środki i okoliczności?

Warsztaty zakończą otwartym panelem dyskusyjnym w formule hybrydowej – na żywo i transmitowanym on-line na platformach Facebook i YouTube – który pozwoli naszym gościom podzielić się swoimi wnioskami i proponowanymi rozwiązaniami oraz przedyskutować je z publicznością.

Organizator: Fundacja Ad Arte, Short Waves Festival

Finansowanie: Kreatywna Europa MEDIA, Miasto Poznań, British Council

 

Dołącz do wydarzenia

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.