Short Waves Festival – Dzień 5

SATURDAY AT SHORT WAVES FESTIVAL / DAY 5 / 22.08

Zobaczcie co przygotowaliśmy dla Was w przedostatni dzień festiwalu!

SWF for Kids
11:00 / Kino Muza / online

Zestaw filmów animowanych z trzech ostatnich edycji MFFMW Ale Kino! Niezwykła podróż przez świat relacji i emocji. Projekcja stworzona z myślą o najmłodszych, ale na pewno każdy z chęcią oderwie się do świata animacji.

Festival Brunch
12:30 / Concordia Taste / offline
invitations only

Concordia Taste zaprasza na festiwalowy brunch dla twórców, gości i branży filmowej. Obowiązują zaproszenia na wydarzenie.

Industry Talk: Let’s Get Critical
14:00 / Kino Muza / online

W tym panelu mamy na celu eksplorację obecnego stanu krytyki krótkiego kina w kontekście dostępności i możliwości. Kto ją tworzy i dla kogo jest tworzona? Czy rozwój platform streamingowych podczas ostatnich dwóch lat podniósł poziom publikacji na temat kina krótkometrażowego? Czy większa dystrybucja oznacza lepszą krytykę? Czy konkretyzacja kanonu krótkometrażowego filmu może sprzyjać większej edukacji publicznej? Bądźmy krytyczni!

Hotel Europa: Historical Utopias
14:30 / Kino Muza / offline

Pokaz wielopłaszczyznowego filmu “Bigger Than Life” w reżyserii Adnana Softicia, skupiającego się przed wszystkim na tematyce państw wieloetnicznych, fantazji patriotyczno-narodowościowych oraz związku między pamięcią osobistą a pamięcią zbiorową. Po filmie odbędzie się rozmowa z reżyserem m.in. o projekcie Skopje 2014 w kontekście polityki historycznej, którą poprowadzi Agata Rogoś.

Spotlight: Tomasz Popakul
15:00 / Kino Muza / online

Indywidualna prezentacja animacji Tomasza Popakula, jednego z najciekawszych polskich twórców młodego pokolenia, którego charakterystyczny styl i umiejętność opowiadania historii zapewniła projekcje na setkach festiwali i zdobyła dziesiątki nagród na najważniejszych wydarzeniach filmowych na świecie. W programie: ludzie – ryby, życie w kosmosie oraz kino drogi w estetyce nielegalnych rave’ów. A do tego, premierowo w kinie, dwie hipnotyczne animacje nierozłącznie sprzężone z dźwiękiem, stanowiące klamrę pokazu.

Polish Short Cinema Panorama
16:30 / Kino Rialto / online

Panorama Polskiego Krótkiego Metrażu to przegląd najciekawszych i najbardziej reprezentatywnych produkcji, które wzbogacają polski filmowy świat swoim oryginalnymi pomysłami fabularnymi, istotnymi komentarzami dotyczącymi polskiej rzeczywistości oraz interesującymi innowacjami wizualnymi.

Fixing the Future: The Art of Protest
17:30 / Kino Muza / online

Jedną z najbardziej powszechnych, skutecznych i wyzwalających form sprzeciwu (lub poparcia) jest demonstracja, czyli zgromadzenie w miejscu publicznym. Co czujemy, kiedy wspólnie wychodzimy na ulicę? Czy obecność w protestującym tłumie może nabrać wymiaru performatywnego? Czy wreszcie – jak władza reaguje na opór społeczeństwa? Sztuka protestu to czasem jedyne, co nam pozostaje.

Hotel Europa: Border Zone
18:00 / Kino Muza

Pokaz filmu “Die Linie” w reżyserii Clemensa Wilhelma, będącego zapisem wędrówki autora filmu wzdłuż byłej granicy między wschodnimi i zachodnimi Niemcami. Symboliczna historia odnosząca się do tematyki granic na całym świecie jako narzędzia politycznej władzy. Rozmowę z reżyserem po filmie poprowadzi Szymon Stemplewski.

SWF AWARD CEREMONY
20:00 / CK Zamek / online

Uroczyste ogłoszenie zwycięzców wszystkich konkursów 12. edycji Short Waves Festival oraz występ Kasi Lins. Przyznane zostanie 12 nagród w 5 kategoriach konkursowych. W wydarzeniu wezmą udział goście festiwalu z całego świata i 4 międzynarodowe składy jurorskie. To najważniejszy wieczór w trakcie całego festiwalu, bądźcie tam z nami!

European Film Awards I
20:30 / Kino Muza / online

Selekcja filmów nominowanych do Europejskiej Nagrody Filmowej 2019, która przyznawana jest od 1988 roku przez Europejską Akademię Filmową. Nagroda nazywana “europejskim Oscarem”, jest najbardziej prestiżowym wyróżnieniem na Starym Kontynencie. Co roku, w kategorii najlepszy europejski film krótkometrażowy, nominowane są filmy fabularne, animowane, dokumentalne i eksperymentalne podejmujące najróżniejsze tematy.

Festival Club: WOSK + Old Spice (TVPCO)
21:00 / Brzeg Wschodni

Dziś bawimy się nad Wartą! A zagra dla nas kolektyw dj-ski, który tworzy dwóch kumpli – kolekcjonerów płyt winylowych. Chłopak z Sąsiedztwa aka Sąsiad & Plux aka Pudel. Poznańska klasyka taneczna.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.